Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 11.06.2017

 

Niedziela 11.06.2017

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę powołań wspólnie z diakonem i klerykiem z WSDAK modlimy się o właściwe rozeznanie życiowego powołania dla tych którzy stoją przed wyborem. Po Mszy św. o 11.00 nasi goście spotkają się z młodzieżą naszej parafii. Serdecznie zapraszamy młodych na to spotkanie. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

– w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala;

– w czwartek – 7 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.00, a po południu o godz. 17.30 nieszpory, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak poprzednie lata, tzn. wyjście procesji na Gościniec w stronę Andrychowa. Za torami kolejowymi procesja przechodzi na Starą Drogę, gdzie będą usytuowane trzy ołtarze w tych samych miejscach co poprzednie lata. Pierwszy ołtarz prosimy, aby przygotowali mieszkańcy mieszkańcy Rynku, drugi – mieszkańcy Gościńca Górnego, trzeci – mieszkańcy Aleji, a czwarty – strażacy. Strażaków też bardzo prosimy o pomoc w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa podczas procesji. Jeszcze raz prosimy mieszkańców, którzy w tym roku będą przygotowywali ołtarze na Boże Ciało o zainteresowanie i zaangażowanie budową tych ołtarzy. W samo Boże Ciało prosimy, aby w procesji uczestniczyła jak najliczniejsza rzesza parafian. Tu specjalny apel do młodzieży uczącej się i pracującej, aby wzięła udział w procesji Bożego Ciała, a tym samym wraz z innymi publicznie wyznała swoją wiarę. W procesji niech weźmie udział jak największa ilość dzieci w bieli: przedszkolaki, dzieci I-szo komunijne, dzieci klas III-cich, a także służba liturgiczna, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asysta światła. Prosimy, aby na całej trasie procesji domy udekorować kwiatami i emblematami religijnymi. Podczas procesji niech nam towarzyszy modlitwa, skupienie i piękny śpiew. Na procesję prosimy jak zawsze naszą orkiestrę.

 

– w sobotę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

 

 

  1. Do czwartku 22 czerwca będzie trwała Oktawa Bożego Ciała. Codziennie rano o godz. 6.30 procesja eucharystyczna i Msza św., a po południu o godz. 18.00 będą odprawione nieszpory eucharystyczne, litania do Serca Pana Jezusa, a potem procesja wokół kościoła i następnie Msza św. Zachęcamy do licznego udziału.

 

  1. W przyszłą niedzielę o 12. 15 będzie dodatkowa Msza Święta połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegła niedzielę, będą przeznaczone na inwestycje w parafii. W ubiegłym tygodniu zostały zainstalowane dwa ołtarze w bocznych nawach: św. Józefa i Opatrzności Bożej. W najbliższym czasie zostaną w nich uzupełnione bogate, złocone ornamenty.

 

  1. W maju wszedł do kin długo oczekiwany film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Opowiada on o potędze modlitwy różańcowej. W najbliższym tygodniu film będzie wyświetlany w Centrum Kultury w Kętach. Zapraszamy do jego obejrzenia, szczególnie członków Żywego Różańca. Godziny projekcji są wywieszone w gablotce.

 

  1. Polskie stowarzyszenie EKO zaprasza na spotkania dotyczące 85 % dotacji na pompy ciepła, fotoogniwa oraz kotły ekologiczne. Odbędzie się ono 12 czerwca o godz. 18.00 w OSP w Bulowicach.

 

 

  1. Polecamy prasę katolicką, dziś w Gościu niedzielnym dodatkowo śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi na Boże Ciało, artykuł: Dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku, artykuł o wielkiej mocy Żywego Różańca.
PrintFriendly and PDF