Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 1 kwietnia 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 01.04.2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

 

  1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 

  1.  Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o godz. 12.15 Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu w tym dniu nie będzie już ani nieszporów, ani Mszy św. Trzeba przyjść na Mszę św. przed południem. Składka z tego dnia tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Danusi, Panu kościelnemu i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Osobne podziękowanie składamy naszym strażakom, którzy pełnili straż honorową przy Grobie Pańskim, a także naszej orkiestrze, którą już dziś zapraszamy na nasz odpust parafialny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary pieniężne na kwiaty-hortensje do Bożego Grobu, pani dr. Halinie Łubik-Bachniak za anturium oraz panu Tadeuszowi Łaźnemu za kalanchoe.

   

  1. „Bóg zapłać” także za ofiary pieniężne, składane przy Bożym Grobie, które są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

 

  1.  Wszystkim naszym parafianom i gościom dziękujemy za chrześcijańską postawę, modlitwy i obecność w kościele podczas Triduum Paschalnego, życząc na Święta Wielkiej Nocy nadziei, obfitych łask Bożych, pokoju i mocy od Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

 

  1.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa w piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00.  Spowiedź święta w sam piątek od godz. 16.00. W sobotę o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP.

 

  1.  Informujemy, że nasz parafianin, dk. Przemysław Wysogląd przyjmie 23 czerwca święcenia kapłańskie. Uroczystość odbędzie w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Mszę Św. prymicyjną odprawi w naszym kościele 24 czerwca o 11.00. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

 

  1. Składka w przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

  1. Polecamy prasę katolicką.
PrintFriendly and PDF