Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 09.04.2017

Niedziela 09.04.2017

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a później Msza św.

 

 1. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze Święte rano o zwykłej porze, po południu w te dni od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i o godz. 18.00 Msza Święta.

 

 1. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. Rano od 7.00-8.00 spowiedź święta. O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

 

 1. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Rano o godz. 7.00 Droga Krzyżowa. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa. O godz. 18.00 nabożeństwo Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie trwać będzie do godz. 24.00, z tym, że o godz. 22.00 będzie jeszcze odprawiona Droga Krzyżowa.

 

 1. WIELKA SOBOTA – całodzienna adoracja Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 11.00, 13.00, 14.00 i 15.00; u Braci Albertynów o godz. 10.00. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 18.30. Gromadzimy się wtedy przed kościołem, gdzie odbędzie się najpierw poświęcenie ognia i Paschału. Następnie wchodzimy wszyscy do kościoła, gdzie odbędzie się poświęcenie wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. oraz Msza św. Wigilii Paschalnej. Prosimy wtedy przynieść do kościoła świece.

 

 1. WIELKA NIEDZIELA – Rano o godz. 6.00 Rezurekcja z procesją rezurekcyjną i Msza św. Prosimy o przybycie na Rezurekcję naszą orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów, dziewczęta do niesienia feretronów, młodzieńców do niesienia chorągwi, poczty sztandarowe, asystę światła.

 

 1. Bardzo prosimy i zachęcamy naszych parafian, dzieci szkolne, młodzież i starszych do licznego i pobożnego udziału w świętym Triduum Paschalnym, tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zachęcamy szczególnie do skupienia, modlitwy i adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Dzieci szkolne i młodzież gimnazjum przychodzą na adorację Pana Jezusa wg wyznaczonego porządku przez panią katechetkę i księży katechetów. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, aby brały czynny udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. Prosimy w tym tygodniu zgłosić te dzieci w kancelarii parafialnej. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie nieszporów i Mszy św. popołudniowej. Trzeba przyjść na Mszę św. przed południem.

 

 1. Dyrekcja ZSP w Bulowicach zawiadamia, że prowadzona jest elektroniczna rekrutacja do przedszkola do 19. 04.2017 do godz. 15.00.

 

 1. Zebranie sprawozdawcze dla członkiń Koła Gospodyń odbędzie się 19 kwietnia tj. środa w świetlicy naprzeciw kościoła.

 

 1. 27 kwietnia jest organizowana pielgrzymka na Jasną Górę, zapisy u p. przewodniczącej Krystyny Łubik.

 

 1. Polecamy prasę katolicką.

 

PrintFriendly and PDF