Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 08.10.2017

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela 8.10.2017
XXVII Niedziela Zwykła
—————————————————-
1. Dzisiaj po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 16.00 Msza św.

2. W tym tygodniu:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka;
– we wtorek – wspomnienie śś. męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy; św. Jana Leonardiego, kapłana oraz bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy;
– w czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana;
– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
-w sobotę- wspomnienie św. Kaliksta I, papieża oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque

3. W piątek rano o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

4. W związku z tym, iż w przyszłą niedzielę przypada „XVII Dzień Papieski”, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy również Dzień Dziecka Utraconego. Wyrazem naszej bliskości z rodzicami, którzy utracili swoje dziecko niech będzie modlitwa. W tym dniu Różaniec będzie ofiarowany w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą I niedzielę miesiąca, będą one przeznaczone na inwestycje w parafii.

7. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy obywatelskiej ZATRZYMAJ ABORCJĘ. Chodzi o wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej i powstrzymanie tego okrutnego procederu. Tylko w zeszłym roku na mocy prawa zabito 1042 dzieci poczętych ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można podpisać się pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o ochronie życia. Do ważności podpisu potrzebny jest PESEL.

8. W przyszłą niedzielę 15 października będziemy obchodzili niedzielę fatimską. Po południu o 15.00 odmówimy różaniec i przejdziemy z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży klas 3 gim, dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono po Mszy św. o 11.00 w salce parafialnej.

10. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF