Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela 04.06.2017

Niedziela 04.06.2017

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. W dzisiejszą I niedzielę miesiąca następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

 1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 18.00 Msza św. Zachęcamy do uczestnictwa, zwłaszcza dzieci I komunijne i młodzież, która w tym roku otrzymała sakrament bierzmowania w tych nabożeństwach.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o godz. 7.00 i 9.00; po południu o godz. 17.00 i 18.00; u Braci Albertynów o godz. 8.00. Msza św. o godz. 9.00 w intencji miejscowego koła PSL.
  –    we wtorek – wspomnienie św. Norberta biskupa;
  –    w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  –    w piątek – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła;
  –    w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła biskupa

 

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 11 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W naszej parafii na Mszach świętych przed południem będziemy gościli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego, którzy dadzą świadectwo swojego powołania. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkają się z młodzieżą z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 1. Dzisiejsza składka w I niedzielę miesiąca jest przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkie mamy na uroczyste świętowanie Dnia Matki. Spotkanie odbędzie się w świetlicy, w środę 7 czerwca o 15.00

 

 1. Przypominamy o Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku przypadnie 15 czerwca i o prośbie jaką kierujemy o budowę ołtarzy:
  I ołtarz –       mieszkańcy Rynku
  II ołtarz –     mieszkańcy Gościńca Górnego
  III ołtarz –   mieszkańcy Aleji
  IV ołtarz –   strażacy.

 

 

 1. Polecamy prasę katolicką, Gość Niedzielny informuje, że 6 czerwca biskupi polscy w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Pani premier mówi o kapłaństwie swojego syna; jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy. A za tydzień śpiewnik z pieśniami Eucharystycznymi niezbędnymi w czasie procesji Bożego Ciała.

 

PrintFriendly and PDF