Ogłoszenia duszpasterskie 9.12.2018

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 09.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU

  1. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. Zachęcamy do udziału w roratach w dni powszednie o godz. 6.50. Prosimy rodziców, żeby przyprowadzali swoje dzieci na roraty.

  1. W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Damazego I, papieża;

– w środę – wspomnienie NMP z Guadalupe;

– w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy;

– w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Rano o godz. 6.20 czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych, a o godz. 6.50 Msza św. roratnia ofiarowana za dusze wypominane.

4. Przypominamy, że w miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15.

5. Informujemy Parafian, że nasza spowiedź adwentowa przed świętami Bożego Narodzenie odbędzie się 19 grudnia od godz. 8.00.

6. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia, odbędą się w sobotę przed IV niedzielą Adwentu, tj. 22 grudnia od godz. 8.30. Prosimy tych chorych zgłaszać w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę można ofiarą do puszki wesprzeć Kościół na Wschodzie.

8. Bóg zapłać za przekazane produkty żywnościowe podczas zbiórki żywności w 3 sklepach w Bulowicach. Dziękujemy młodzieży, która zaangażowała się w tę zbiórkę, jak również paniom, które przygotowują paczki dla ubogich i chorych w parafii a także właścicielom sklepów za życzliwość. W dzisiejszą niedzielę rozprowadzamy także świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska pt: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na cele charytatywne w parafii i paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin.

9. Polecamy prasę katolicką. W przyszłą niedzielę w Gościu Niedzielnym będzie płyta z kolędami polskimi cena niezmieniona: 5 zł.

PrintFriendly and PDF