Ogłoszenia duszpasterskie – 2 wrzesień 2018

Niedziela 2.09.2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. Po południu o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 18.00 Msza św.

 

 

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W tym dniu przypada początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00 Msza św. dla uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Zapraszamy na tę Mszę św. także uczniów szkół średnich, rodziców i nauczycieli

– we wtorek wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek;

– w piątek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. W tym dniu przypada również I-szy piątek miesiąca. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00; Spowiedź pierwszopiątkowa, a zarazem dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego, odbędzie się w czwartek od godz. 13.30 do 15.30, a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy, aby rodzice dopilnowali obowiązku spowiedzi św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

– w czwartek z okazji I czwartku miesiąca będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu zapraszamy do prywatnej modlitwy w godzinach 19.00-20.00

– w sobotę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

 

  1. W sobotę – 22 września – odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Początek spotkania na miejscu o godz. 10,00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej – stacja u Piłata, a o godz. 12,00 Msza św. Zapisy u p. Przewodniczącej Koła Gospodyń. Bardzo zachęcamy rodziny z naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce.

 

 

  1. We wrześniu będziemy udzielać sakramentu chrztu św. w trzecią niedzielę miesiąca, tj. 16 września na Mszy św. o godz. 12.15.

 

 

  1. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj także Mały Gość Niedzielny.

 

 

PrintFriendly and PDF