Ogłoszenia duszpasterskie-2.12.2018

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 2.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent odprawiamy w naszym kościele Roraty, w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 6.50. Roraty będą się kończyć na tyle wcześniej, żeby dzieci zdążyły do szkoły na lekcje. Tegoroczne rozważania będą poświecone Duchowi Świętemu. Również w tym roku dzieci będą otrzymywały na Roratach kolorowe obrazki. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych Roratach, zarówno dzieci, jak i starszych.

 1. Aby ułatwić przeżywanie Adwentu zapraszamy do pobrania ze strony parafialnej kalendarza adwentowego. Jest to okazja szczególnie dla tych którzy mają mało czasu do codziennego spotkania się ze Słowem Bożym i osobistej modlitwy.

 1. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 15.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 16.00 Msza św.

 1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

– we wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji górników z naszej parafii, na którą zapraszamy także ich rodziny;

– w czwartek- wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

– w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00

i popołudniu o godz. 16.00 i 17.00.

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa, rano o godz. 6.20 i wieczorem o godz. 17.00. Do spowiedzi I-piątkowej prosimy przystępować codziennie podczas Rorat oraz w sam piątek od. godz. 15.30.

 1. W środę o 17.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 1. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. będzie również poświęcenie medalików.

 1. W miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15.

 1. Dziękujemy za złożone w tym tygodniu produkty żywnościowe. Zostaną one przekazane potrzebującym mieszkańcom Ukrainy. Tych produktów było bardzo dużo. Bóg zapłać

 1. Od dziś można nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska p.t. „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczymy na przygotowanie świątecznych paczek dla ubogich rodzin z naszej parafii. Cena jednej świecy to 7 zł. Prosimy, aby każda rodzina w parafii nabyła tę świecę i w ten sposób wspomogła biednych w parafii. W tym tygodniu w piątek i sobotę młodzież z naszej parafii będzie zbierała pod patronatem Caritasu w sklepach w Bulowicach produkty żywnościowe, które również zostaną przekazane dla ubogich i chorych naszej parafii. Ta zbiórka będzie w godzinach: 8.00-18.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 1. W sobotę dzieci z naszej parafii będą miały spotkanie ze św. Mikołajem o godz. 10.00. Jeżeli rodzice chcą zgłosić jeszcze jakieś dzieci na to spotkanie to można to uczynić do środy u pana kościelnego.

 1. Zapraszamy wszystkie małżeństwa które w roku 2018 obchodziły swoje jubileusze 25 i 50 lecia na wspólną dziękczynną Mszę Św. w niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia o 11.00. Prosimy tych małżonków o zapisywanie się w zakrystii.

 1. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF