Ogłoszenia duszpasterskie – 16 wrzesień 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 16.09.2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj o godz. 12.15 będzie dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Po południu o 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie wraz z procesją wokół kościoła.

 

  1.  W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw w intencji dzieci,  młodzieży i wychowawców.

 

  1.  W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa;

– we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;

– w środę – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika;

– w czwartek – wspomnienie śś. męczenników Andrzeja Kim  Taegona, kapłana

 i Pawła Chong Hasanga wraz z Towarzyszami;

– w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym też dniu młodzież z Bulowic pragnie zaprosić wszystkich Parafian do naszego kościoła o godz. 18.00 na Wieczór Uwielbienia. Pragniemy przed Najświętszym Sakramentem wspólną modlitwą i śpiewem chwalić Pana Boga.

 

  1. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Sołtys wraz z Radą Solecką zapraszają na prelekcję pod tytułem „Bulowice droga do niepodległości, którą wygłosi prof. Paweł Zięba, autor monografii Bulowic. Prelekcja odbędzie się dziś o 16.00 w zamku Larischów w Bulowicach.

 

  1.        W najbliższą sobotę –  22 września – odbędzie się  Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autobusu z parkingu przy kościele o godz. 8.30. Początek spotkania na miejscu o godz. 10,00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej – stacja u Piłata, a o godz. 12,00 Msza św. Bardzo zachęcamy rodziny z naszej Parafii do wzięcia udziału w tej Pielgrzymce, jest jeszcze dużo wolnych miejsc.

 

  1. Sołtys i Rada Sołecka zapraszaja na zebranie wiejskie w sprawie funduszu   sołeckiego na 2019 rok. Odbędzie się ono w środę 19 września o 17.00 w szkole.

 

  1. Polecamy prasę katolicką.

 

PrintFriendly and PDF