Ogłoszenia duszpasterskie 10 Czerwiec 2018

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 10.06.2018

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

  • Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św. o godz. 18.00.

 

 

 

  • W liturgii tygodnia:

 

– we poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

– we wtorek – wspomnienie bł. męczenników Juliana Nowowieyskiego, biskupa  i Towarzyszy;

– w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;

– w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. – w

 

 

  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 

 

  • W przyszłą niedzielę, tj. 17 czerwca  o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu chrztu św.

 

 

 

  • Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary złożone w minioną I niedzielę będą przeznaczone na inwestycje w parafii.

 

 

 

  • Przypominamy, że pochodzący z naszej parafii dk. Przemysław Wysogląd przyjmie 23 czerwca święcenia kapłańskie w Krakowie. Jest organizowany bezpłatny autobus na tę uroczystość. Można się zapisywać u pana kościelnego wyjazd o godz. 8.00 z parkingu. 24 czerwca w niedzielę odprawi on Mszę Świętą prymicyjną w naszej parafii o godz. 11.00 na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

 

 

 

  • Z racji zbliżających się święceń dk. Przemysława, odbędzie się w kinie w Andrychowie projekcja filmu „Ignacy Loyola”, opowiadającego o założycielu zakonu Jezuitów św. Ignacym. Film ten wszedł do kin w styczniu tego roku. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia św. Ignacego Loyoli. To trzymająca w napięciu opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka. Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie, wreszcie przejść proces o herezję, by ostatecznie stać się jedną z najważniejszych postaci Kościoła. Projekcja tego filmu, specjalnie dla mieszkańców Bulowic odbędzie się 16 i 17 czerwca o 17 i 19.00 w parafialnym kinie w Andrychowie. Wstęp bezpłatny, można złożyć dobrowolną ofiarę.

 

 

 

  • Polecamy prasę katolicką.

 

 

PrintFriendly and PDF