Ogłoszenia – Niedziela 30.10.2016

We wtorek – 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przedpołudniowe o zwykłej porze.

Po południu o godz. 14.00 nieszpory świąteczne. Po nieszporach wyruszy z kościoła procesja żałobna na cmentarz. W czasie procesji na cmentarzu będą odmówione modlitwy za zmarłych, a przy nowej kaplicy zostanie wygłoszone kazanie okolicznościowe.

Jak co roku prosimy naszych parafian, aby wzięła udział spora liczba wiernych podczas modlitw na cmentarzu. Na cmentarzu podczas procesji po cmentarzu i kazania starajmy się zachować postawę godną tego miejsca, tzn. modlitwę, skupienie i powagę. Na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy naszą orkiestrę. Po nabożeństwie na cmentarzu o godz. 16.30 już w kościele czytanie wypominków i modlitwy za zmarłych, a o godz. 17.00 Msza św. zwłaszcza dla tych, którzy nie byli w tym dniu na Mszy św. przed południem.

Wieczorem na cmentarzu ok. godz. 19.30 młodzież oazowa poprowadzi czuwanie modlitewne z różańcem. Serdecznie zapraszamy.

W środę 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy św. Kapłani mogą w tym dniu odprawić trzy Msze św. Jedną ofiarują wg własnej intencji, drugą za wszystkich zmarłych, a trzecią w intencjach Ojca Świętego. Msze św. w tym dniu o 7:00, 8:00, 9:00, 16:00, 17:00. Msza Święta u Braci Albertynów o godzinie 8:00

Warunki odpustu zupełnego za zmarłych:

*    wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną lub półpubliczną mogą dostąpić odpustu zupełnego tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz trzeba wypełnić inne warunki jak sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

**  wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada włącznie jest zupełny, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Przez cały listopad w tygodniu o godz. 17.00 będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po różańcu będzie odprawiona Msza św. W związku z tym rano będzie odprawiana tylko jedna Msza św. o godz. 6.30.

PrintFriendly and PDF