Niedziele Świętej Rodziny

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 30.12.2018

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Popołudniu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 1. W poniedziałek – 31 grudnia – ostatni dzień Starego Roku. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się w obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.

 1. We wtorek – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

 1. W środę wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. O 17.00 spotkanie kręgu biblijnego.

 1. W czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Z racji I czwartku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00-20.00

 1. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa odbywać się będzie w sam piątek od godz. 16.00.

 1. W sobotę – jako I miesiąca – rano o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

 1. W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.

 1. Serdecznie dziękujemy trzem paniom i naszej młodzieży za wystrojenie kościoła na Boże Narodzenie. Panu Tadeuszowi Łaźnemu dziękujemy za gwiazdy betlejemskie, które ofiarowal do naszego kościoła. Jednemu z pielgrzymów do Ziemi Świętej, który zakupił w Betlejem figurę Dzieciątka Jezus i ofiarował dla naszego kościoła również serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim paniom z zespołu charytatywnego i młodzieży, którzy przygotowali paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin również dziękujemy.

 1. Kolęda w tym tygodniu:

  – w poniedziałek: Buk i Olszyny

– w środę – 2 stycznia: Gościniec Dolny (od Kęt, obok Zamku, Aleja Leśna); oraz Morga III

– w czwartek – 3 stycznia: Stara Droga dolna – strona północna

– w piątek – 4 stycznia: Morga I

w sobotę – 5 stycznia: Nideckie Podlesie, Rynek – strona południowa (od cmentarza po kościół)

 1. Polecamy prasę katolicką.

 1. Dzisiaj o godzinie 14.00 pogrzeb śp. Marii Hałat.

PrintFriendly and PDF