NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 29.12.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 29.12.2019

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji tego święta przypominamy, że małżeństwa, które w roku 1995 zawierały sakrament małżeństwa obchodzą w tym nadchodzącym nowym roku srebrny jubileusz małżeński, zaś małżonkowie, którzy w roku 1970 zawierali małżeństwo obchodzą w tym roku złoty jubileusz małżeński. Prosimy, aby dzieci jubilatów pamiętały w modlitwie o rodzicach i zamówili w ich intencji Mszę św.

  1. Popołudniu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. We wtorek – 31 grudnia – ostatni dzień Starego Roku. O godz. 16.00 uroczyste Nieszpory ze śpiewem suplikacji: „Przed oczy Twoje, Panie”, „Święty Boże, święty mocny” i hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. z kazaniem. Poczuwajmy się w obowiązku, aby uczestniczyć w tym nabożeństwie, przeprosić Boga za grzechy i prosić o potrzebne łaski na następny rok.

  1. W środę – 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. W czwartek wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.

  1. W piątek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W tym dniu przypada I-szy piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszami świętymi.

  1. W sobotę – jako I miesiąca – rano o godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży i trzem Paniom, które przystroiły, przygotowały kościół na święta Bożego Narodzenia. Osobne podziękowanie składamy orkiestrze za udział w Pasterce.

  2. Kolęda w tym tygodniu:

– w poniedziałek – 30 grudnia: Stara Droga dolna-strona północna oraz Aleje strona południowa

– w czwartek – 2 stycznia – Stara Droga górna-strona północna oraz Aleje -strona północna od pp. Kruczałów do pp. Malarzów;

– w piątek – 3 stycznia – Stara Droga górna-strona południowa oraz Stara Droga-Pola początek na Dębinie;

– w sobotę – 4 stycznia – Stara Droga dolna – strona południowa oraz Morga II

PrintFriendly and PDF