NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 05.04.2020

O G Ł O S Z E N I A

Niedziela 05.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dziękujemy wszystkim parafianom za zastosowanie się do panujących obecnie ograniczeń, które nie pozwalają na uczestnictwo w liturgii więcej niż 5 osobom. Przed nami Triduum Paschalne, które zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa będzie sprawowane bez udziału wiernych. Będziemy pamiętali o was w modlitwie podczas sprawowania liturgii. Zachęcamy aby skorzystać z przygotowanych tekstów modlitw na te dni i modlić się wspólnie w rodzinach. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać podczas śniadania wielkanocnego w swoich rodzinach. Wszystkie teksty są umieszczone na stronie parafii.

WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

-WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Rano. O godz. 18.00 nabożeństwo Wielkiego Piątku.

-WIELKA SOBOTA – Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 18.30.

-WIELKA NIEDZIELA – Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00

-W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy udzielać sakramentu chrztu św. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. popołudniowej.

2. Przypominamy, że obecnie ze względu na obostrzenia sanitarne decyzją Episkopatu Polski nie są organizowane spowiedzi. Przypominamy, że w tej sytuacji można skorzystać z innej formy pojednania z Bogiem przez akt żalu doskonałego. Szczegóły były podane tydzień temu w ogłoszeniach.

3. Redakcja Gościa Niedzielnego zapowiedziała, że w Wielkim Tygodniu dostarczy do wszystkich parafii świąteczny podwójny numer ich tygodnika. Prosimy odbierać sobie Gościa Niedzielnego w zakrystii.

4. W Wielkim Tygodniu prosimy zaglądać na naszą stronę parafialną, mogą być podawane jeszcze nowe informacje.

PrintFriendly and PDF