NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 19.04.2020

              O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 20.04.2020

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia o 15.30 będzie Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będziemy modlili się w intencji ustania epidemii i za wszystkich chorych i zmarłych, o 16.00 Msza Święta.

2. Przypominamy, że dziś obowiązuje jeszcze ograniczenie ilości osób uczestniczących w liturgii do 5. Od jutra zgodnie z zarządzeniem władz państwowych zmienia się przepis określający liczbę osób, które mogą uczestniczyć w liturgii. Liczba osób zostaje uzależniona od powierzchni kościoła, przeznaczonej na modlitwę, przy zastosowaniu przelicznika – 1 osoba/15 m2 . Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m. Według tych przepisów w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Świętej 40 osób. Wierni, uczestniczący w liturgii, mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tego przepisu, żebyśmy nie musieli wypraszać ludzi z kościoła.

 

4. W liturgii tygodnia:

– we wtorek – wspomnienie św. Anzelma biskupa i doktora kościoła

w czwartek – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, patrona naszej parafii. W tym dniu Msze Święte będą rano o 6.30 i o godz.17.00

– w piątek – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika

– w sobotę – święto św. Marka ewangelisty

5. W przyszłą niedzielę 26 kwietnia nasza parafia będzie obchodzić doroczną uroczystość odpustową ku czci swojego patrona św. Wojciecha. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. proboszcz z racji jubileuszu 50 lecia kapłaństwa. Ze względu na obostrzenia sanitarne podczas epidemii nie będzie procesji a także prosimy zachować przepis o maksymalnej liczbie uczestników liturgii, która dla naszego kościoła wynosi 40 osób.

PrintFriendly and PDF