IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 14.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku włącznie. Zapraszamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach.

  2. Program rekolekcji jest następujący: Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych, także na Mszy Świętej o 12.15. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o 9.00, 16.00, 18.00. Nie będzie osobnych nauk dla dzieci i młodzieży ale zapraszamy ich razem z rodzicami. We wtorek na Mszach świętych będzie zbierana składaka przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Dziś po południu o godz. o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św. wieczorna i nauka rekolekcyjna.

  3. Odwiedziny chorych odbędą się przed Niedzielą Palmową w czwartek 25 marca od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii.

  4. Nie będzie podczas rekolekcji osobnego dnia spowiedzi świętej. Spowiedź ogłosimy w późniejszym terminie.

  1. W piątek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy polecali w modlitwie ks. Proboszcza w dniu jego imienin. Msza Święta w intencji ks. Proboszcza będzie o 17.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegła niedzielę przeznaczone na pomoc głodującym w Afryce. Zebrano 4000 zł.

  1. Przekazaliśmy siostrom klaryskom w Kętach, które zmagają się z Covidem pomoc pieniężną w kwocie 1000 zł.

  2. Polecamy prasę katolicką. Oprócz Gościa Niedzielnego i Niedzieli jest do nabycia także zapowiadany Gość ekstra-biuletyn poświęcony w całości św. Józefowi-cena jednego egzemplarza 9 zł. Zachęcamy do lektury tego pisma z racji roku św. Józefa, obchodzonego w Kościele powszechnym.

  3. W związku z rozszerzającą się pandemią Koronawirusa policja bardzo prosi o przestrzeganie noszenia masek przez wszystkich i zachowanie odpowiedniej odległości między sobą.

PrintFriendly and PDF