IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 03.05.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 03.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca następuje zmiana tajemnic żywego Różańca. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo majowe, a następnie Msza św. o godz. 16.00.

  1. Msze św. w tygodniu będą odprawiane: rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wszystkich Parafian.

  1. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;

– we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;

– w środę – 6 maja – święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba;

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00-20.00 z racji I czwartku miesiąca

– w piątek – 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

4. Sakramentu Chrztu Świętego będziemy udzielali w III niedzielę, tj. 17 maja na Mszy św. o godz. 12.15.

5. Prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów o maksymalnej ilości wiernych w kościele-1 osoba na 15 m. kwadratowych. Jeżeli przyszło by więcej ludzi do kościoła, niż przewidziane 40 osób to niech uczestniczą we Mszy Św. na zewnątrz kościoła. Głośniki zewnętrzne będą włączone. Bardzo też prosimy o zachowanie 2 metrów odległości, szczególnie podczas przyjmowania Komunii Św. i zakrywania twarzy maseczką. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. na rękę, osoby które pragną przyjąć Komunię Świętą do ust, prosimy aby podchodzili na końcu.

6. Działająca w naszej Diecezji Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Cyryla i Metodego zaprasza do udziału w przygotowanych programach mających na celu umocnienie swojej wiary i osobistą formację chrześcijańską. Są to cykle spotkań prowadzonych przez internet, które służą pogłębieniu wiary. Spotkania przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i młodzieży. Aby w nich uczestniczyć trzeba się zapisać poprzez formularz internetowy. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

PrintFriendly and PDF