IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 23.12.2018

IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj popołudniu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. W poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Rano o godz. 7.00 ostatnie Roraty. O godz. 24.00 Pasterka. Pół godziny przed Pasterką zostanie odśpiewana Jutrznia o Bożym Narodzeniu. Zachęcamy do licznego i pobożnego udziału. Wierni, którzy na Pasterce przyjmują Komunię św., mogą po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na diecezjalny fundusz obrony życia dzieci nienarodzonych.

  1. We wtorek – 25 grudnia – uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o zwykłej porze. Po południu o godz. 15.30 nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św.

  1. W środę po Bożym Narodzeniu, czyli 26 grudnia – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00, a o godz. 12.15 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św.

  1. W czwartek – 27 grudnia – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; na mszy św. o 6.30 nastąpi poświęcenie wina;

  1. W piątek – 28 grudnia – święto śś. Młodzianków, męczenników.

  1. Zachęcamy naszych wiernych do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia, oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych jak: łamanie się opłatkiem, modlitwa, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólny rodzinny śpiew kolęd.

  1. W przyszłą niedzielę – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o 11.00 będziemy obchodzili jubileusze małżeńskie.

  1. Kolęda w tym tygodniu:

– w czwartek – 27 grudnia: Gościniec Górny – strona południowa do ul. Skotnica oraz Stara Droga – Pola pocz. na Dębinie

– w piątek – 28 grudnia: Stara Droga górna – strona południowa oraz Rynek – strona północna

– w sobotę – 29 grudnia: Stara Droga górna – strona północna oraz Gościniec Dolny – strona południowa (od Śpilów po cmentarz)

10. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem woreczki z kredą, kadzidłem i mirrą do poświęcenia w święto Trzech Króli.

11. Polecamy prasę katolicką. Jest to podwójny numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Cena 8 zł. Gość Niedzielny zawiera modlitwę przy stole wigilijnym a Niedziela płytę z polskimi kolędami.

PrintFriendly and PDF