II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 08.03.2019

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 08.03.2020

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św. Prosimy tych naszych parafian, którzy uczęszczają na Mszę św. popołudniową, aby w Wielkim Poście przychodzili także na Gorzkie Żale, a potem uczestniczyli we Mszy św.

  1. W piątek o godz. 6.30 czytanie wypominków rocznych za zmarłych, a o godz. 7.00 Msza św. za dusze wypominane.

  1. W piątek po południu o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i po niej Msza św. i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla starszych i po niej Msza św.

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. połączona z udzielaniem sakramentu chrztu świętego.

  1. Składamy „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w czasie Mszy św. w minioną niedzielę na cele inwestycyjne w Parafii. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na pomoc dzieciom w Afryce.

  1. W dniach 20 i 21 marca odbędzie się w sklepach w Bulowicach Zbiórka Żywności dla potrzebujących osób z naszej parafii. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza chętne dzieci i młodzież do pełnienia roli wolontariuszy oraz osoby dorosłe do pełnienia roli opiekunów – na spotkanie organizacyjne do salki katechetycznej w przyszłą niedzielę 15 marca po Mszy o godz.11.00.

  2. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego Co było najważniejsze w jego życiu – Ewangelia i wypływające z niej credo życiowe ks. Ziei: ” nie zbijaj nigdy nikogo”.Wyjątkowo interesujący film, który poprzez niezwykłą postawę bohatera, ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego nie bylibyśmy wolnym krajem.

  3. Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bulowicach informuje, że w dniu 9 marca 2020 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Informacje na stronie internetowej szkoły.

  4. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF