I NIEDZIELA ADWENTU

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 1.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent odprawiamy w naszym kościele Roraty, w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 6.50. Roraty będą się kończyć na tyle wcześniej, żeby dzieci zdążyły do szkoły na lekcje. Tegoroczne rozważania będą poświęcone kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Również w tym roku dzieci będą otrzymywały na Roratach kolorowe obrazki. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych Roratach, zarówno dzieci, jak i starszych.

 2. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na inwestycje parafialne. W dzisiejszą niedzielę następuje zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 15.30 zostanie odmówiony różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a o godz. 16.00 Msza św.

 3. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana;

– we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

– w środę – wspomnienie św. Jana Damasceńskiego. kapłana i doktora Kościoła oraz wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników; O godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji górników z naszej parafii, na którą zapraszamy także ich rodziny; o godz. 18.00 będzie spotkanie Kręgu biblijnego.

– w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;

 • w czwartek zapraszamy na Adoracje Najswietszego Sakramentu 19.00-20.00

– w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to zarazem I sobota miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Msza św. roratnia o godz. 7.00.

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Rano o godz. 6.50 roraty, a wieczorem o godz. 17.00 Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Do spowiedzi I-piątkowej prosimy przystępować codziennie podczas Rorat oraz w sam piątek od. godz. 15.30.

 2. W miesiącu grudniu będziemy udzielać sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15.

 3. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polskiej p.t. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na działalność Caritas a także na zrobienie paczek dla starszych, chorych, ubogich z naszej parafii. Koszt świecy 10 zł.

 4. W najbliższy piątek i sobotę 6 i 7 grudnia w sklepach Lewiatan w Bulowicach odbędzie się zbiórka żywności-w ramach akcji Caritas „Tak pomagam”. Zebrane produkty zostaną przekazane dla potrzebujących rodzin z naszej parafii-w tym zorganizowane zostaną paczki świąteczne dla dzieci. Zapraszamy do podjęcia tej formy jałmużny.

 5. W niedzielę Świętej Rodziny-29 grudnia pragniemy zorganizować jubileusze małżeńskie minionego roku. Czcigodnych jubilatów prosimy zgłaszać ten radosny fakt w zakrystii.

 6. 3 grudnia o 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulowicach odbędzie się spotkanie w ramach Programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej oraz programu Mój Prąd- wstęp wolny.

 7. Można jeszcze zapisywać dzieci w zakrystii na spotkanie ze św. Mikołajem w przyszłą niedziele po Mszy św.

 8. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF