I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Adwent, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Przez cały Adwent odprawiamy w naszym kościele Roraty, w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 6.50. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznych Roratach, zarówno dzieci, jak i starszych. W naszej diecezji zostało przygotowanych klika propozycji rekolekcji adwentowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji, by w ten sposób lepiej przeżyć czas Adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Szczegóły na stronie parafii.

  1. W tym tygodniu:

– w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła;

– w środę – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana;

– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; Zapraszamy w tym dniu na Adorację Najświetszego Sakramentu 19.00-20.00

– w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników, o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji górników z naszej parafii, na którą zapraszamy także ich rodziny.

  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa, rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.

  1. W związku z sytuacją epidemiologiczną zbiórka żywności Caritas w sklepach w Bulowicach nie odbędzie się w tym roku. W zamian zapraszamy ludzi dobrej woli do zbiórki pieniężnej poprzez zakup świec wigilijnych z których dochód zostanie przekazany na zorganizowanie paczek świątecznych dla osób chorych oraz rodzin wielodzietnych w naszej parafii. Koszt jednej świecy to minimum 8 zł. Świece są wystawione w przedsionku kościoła.

  1. Nie będzie w tym roku całego dnia spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Możliwość spowiedzi będzie podczas Rorat.

  1. W grudniu będziemy udzielali sakramentu chrztu świętego w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12.15

  2. W przyszłą niedzielę można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na pomoc Kościołowi na wschodzie

  3. Polecamy prasę katolicką.

PrintFriendly and PDF