30 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Niedziela 25.10.2020

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

—————————————————-

  1. Dzisiaj w kościołach w których data poświęcenia nie jest znana obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła własnego. Po Mszy św. godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewanie hymnu dziękczynnego „Ciebie Boga wysławiamy…”. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 16.00 Msza św.

  2. W tym tygodniu:

    – w poniedziałek- wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy

    – w środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Ze względu na pandemię nie będzie w tym roku procesji na cmentarz. Po południu o godz. 15,00 odprawimy w kościele nieszpory świąteczne. Po nieszporach w kościele odmówimy przewidziane modlitwy za zmarłych. Po nabożeństwie o godz. 16.00 Msza Święta.

4. Przypominamy, istotnym warunkiem uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych jest spowiedź sakramentalna. Przez cały tydzień będziemy spowiadać od 16.00

5. W tygodniu w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

6. W ubiegłą niedzielę w ogłoszeniach podaliśmy ilość miejsc w naszym kościele dla uczestników Mszy Swiętych. Bardzo prosimy o przestrzeganie obecnych przepisów sanitarnych a w szczególności o zachowanie odpowiednich odległości między sobą i noszenie maseczek na twarzy. Przy wejściach do kościoła znajdują się płyny dezynfekujące do rąk.

7. Polecamy prasę katolicką. Dziś jest Mały Gość Niedzielny.

PrintFriendly and PDF